čtvrtek 16. května 2013

Češi podlehli Švýcarsku a jedou domů

Dnes nastoupil český národní tým do čtvrtfinálového duelu se Švýcarskem. Švýcaři se sice před zápasem bránili roli favorita, ale z mého pohledu jím možná jsou. Švýcarský trenér spíš ale chtěl snížit tlak na svoje svěřence. Švýcaři odehráli zatím perfektní turnaj a vyhráli všech sedm zápasů, ke kterým nastoupili. Porazili všechny silné týmy včetně Kanady a domácího Švédska. Porazili i naši reprezentaci 5:2 v základní skupině.
     První třetina byla z naší strany opět celkem nevýrazná. Jako kdyby si naši hráči přenesli trochu vlažnější přístup z posledního utkání s Norskem, kde už kontrolovali zápas. Vypadalo to, jako kdyby jsme se nemohli pořádně rozjet. Švýcarsko toho bohužel využilo a z protiútoku dalo vedoucí gól na 1:0 z pohledu Švýcarska. Bohužel jsme ani nebyli schopni Švýcary přitlačit a nějak výrazněji přehrát. To se projevilo i ve druhé třetině, kde jsme inkasovali podruhé. Švýcaři zvýšili na 2:0. Až na konci druhé třetiny český tým Švýcary přehrál, ale gól z toho znovu nebyl. Švýcarský tým byl znovu výborně takticky připraven a našim hokejistům to dělalo velké problémy. Například důsledné bránění středního pásma. Ve třetí třetině se naši už na nic moc nezmohli a naprosto zaslouženě vypadli. Jiskru naděje ještě vykřesal Zdeněk Kutlák a snížil na 1:2 ani to však nepomohlo. Bohužel musím objektivně uznat, že Švýcaři byli prostě lepší a postup si zasloužili. Nevím proč, ale český tým odstoupil od hry, kterou předváděl proti Norsku a nechal se od Švýcarska přetlačit.