pátek 3. května 2013

První výhra Českých hokejistů na turnaji

Český tým si připsal podle předpokladů první výhru na turnaji. Od roku 1995 drží Česká hokejová reprezentace neporazitelnost v prvních zápasech turnaje. Naposledy tým ČR prohrál zahajovací utkání v roce 1992 ještě jako Československo. Český národní tým dnes porazil na úvod hokejisty Běloruska 2:0. Prvním střelcem byl již v první třetině, a to ve 12. minutě Jakub Voráček, který střelou do horního růžku v dvojnásobné přesilové hře zařídil vedení 1:0. Jakub Voráček tak potvrdil letošní skvělou střeleckou formu. Po vynikajícím aktivním výkonu zvýšil na konečných 2:0 v 50. minutě Radim Vrbata střelou z dorážky, když před gólmanem Běloruska výborně clonil Martin Hanzal. Výkon Radima Vrbaty se mi v dnešním utkání také velmi líbil. První nulu na mistrovství světa si připsal Alexandr Salák, který tým v několika velkých šancích podržel a velmi tak přispěl k první výhře na turnaji. Český tým si tak připsal důležité první tři body do tabulky a může se chystat na Švédy. S těmi se Český tým utká hned zítra ve 20:15. A tentokráte by měla být i mnohem lepší atmosféra, protože bude pochopitelně vyprodáno.